Jdi na obsah Jdi na menu

Závody Black belt cup Rakousko 13.10.2018

Závody v rakouském Korneuburgu
Mezinárodní šampionát Black belt cup 2018 v letošním  roce hostilo město Korneuburg na západ od Vídně. V pátek 12.10.2018 proběhla registrace zúčastněných sportovců z Maďarska,Itálie,Bosny a Hercegoviny,Rakouska,Moldavy a z Čech. V sobotu 13.10. v 9,00 zahájil samotný šampionát prezident rakouské federace ITF pan Elmar Kickingereder.Z České republiky se soutěže zúčastnili sportovci z jihočeských a středočeských oddílů,kteří si svou nominaci potvrdily na  soutěži,která se konala 28.9.2018 ve Slovinsku. Prvním želízkem v ohni byla Rozárie Jílková,která nekompromisně zahájila své tažení polem soupeřek až do finále a to jak v sestavách ,tak i ve volném boji.Po mimořádném výkonu obsadila v kategorii žákyň první místa. V kategorii juniorek předvedla svou vynikající formu i starší sestra Rozárky Barbora Jílková,která vybojovala zlato a titul šampionky ve speciálních technikách,stříbrnou medaili ve volném boji a dvakrát bronz v sestavách a přerážení.Po neuvěřitelném výkonu Rozárky a Báry se zdálo,že tyto medaile budou jediným úspěchem našeho týmu.Po kategoriích děvčat nastoupili naši junioři.Matěj Jirásek procházel soupiskou svých soupeřů jako nůž máslem a ve finále vybojoval zlatou medaili a titul šampiona ve volném boji.V kategorii silového přerážení se dokázal Matěj probojovat mezi 14 soupeři až na druhé místo a získal stříbrnou medaili.Další titul šampiona a zlatá medaile ve volném boji připadla i Vasylovi Halatybovi,který si pro cenný kov sáhl až po  několika násobném prodloužení finalového zápasu.Na stupínku vítězů však stanul ještě dvakrát a to  na stříbrném místě v kategorii sestav a speciálních technik.Takřka bratrovražedný souboj předvedli  Marko Antonio Machota a Marek Janovský,kteří stejně jako ve Slovinsku postupovali v kategorii sestav proti sobě z levé a pravé strany rozlosované pyramidy.Oba se setkali až ve finalovém souboji kde po  zcela vyrovnaném skore na konec na zlato dosáhl Marek Jankovský a stříbro si domů odvezl Marko A. Machota. Marek Jankovský k titulu šampiona v sestavách přidal i bronzovou medaili ve volném boji. Úspěšný sportovci byli nominováni do širšího výběru národní reprezentace ze Školy Taekwon-Do Kwang Gae pana Vladimíra Machoty z Říčan,Ondřejova a Brandýsa nad Labem. Česká federace Taekwon-Do byla na tomto šampionátu poprvé zastoupená i na poli rozhodčích . Rozhodčí Libor Jirásek si zde odbyl svou mezinárodní premiéru.Trenér širšího výběru národní reprezentace Tomáš Jílek mohl být právem spokojen neboť zisk šesti zlatých medailí,pěti stříbrných a  tří bronzových medailí na zahraničním šampionátu  tu během posledních pěti let ještě nebyl.Všemu předcházela tvrdá příprava od února letošního roku v pravidelných trénincích během týdne  v Říčanech a na víkendových soustředěních v SKC Ondřejov kde měl tým vrcholové podmínky.Profesionální výbavu sportovišť doplňují i vynikající podmínky dalšího zajištění.Dopravu úspěšného týmu zajišťuje novými vozy Hyundai firma Lenner Motors s.r.o. Hlavním mediálním partnerem je časopis Zápraží. Poděkování dále patří sponzorům Pivovarské restauraci Uhřiněves,autodopravě Jirásek a partnerům Městu Říčany,Městu Brandýs Nad Labem  a obci Ondřejov. Pro všechny kdo mají zájem s úspěšným týmem trénovat,cestovat a soutěžit je tu zápis nových členů do oddílů v Říčanech a Ondřejově. Fotografie z akce najdete na https://www.facebook.com/MACHOTASPORT/