Jdi na obsah Jdi na menu

7.ročník Central Bohemia Cup 2016

article preview

7.Central Bohemia Cup 2016

Na 200 bojovníků se utkalo v bojích o poháry v sedmém ročníku mezinárodní soutěže Central  Bohemia cup. Zástupci 19 oddílů,škol a klubů ze Srbska,Slovenska ,České republiky,Slovinska a Rakouska srovnali své síly 5.11.2016 ve sportovní hale CVČ Na Fialce.Ve 100 kategoriích žáků a žákyň do 10let ,od 10-13 let,od 13-15let,v kategoriích juniorů a juniorek od 15-18let a v kategoriích seniorů a seniorek nad 18let,bojovali závodníci o medaile a poháry v disciplínách volného boje,sestav,speciálních technik,silového přerážení a modelového sparingu a to jak v jednotlivcích a v týmech.
Letošní ročník byl vyjímečný velkou účastí v kategorii juniorů a seniorů a zvláště ,pak nositelů vysokých technických stupňů..Velkou pozornost vyvolali zápasy seniorů černých pásů kde se spolu utkávali evropští medailisté a dále kategorie sestav 1-2.Dan a výrazně kvalitně obsazená kategorie nejvyšších stupňů 3-4.Dan.Soutěž oficiálně zahájila Anastasija Vištalová Paraolympionička,která obsadila 13 místo v jezdectví na letošní Olympiádě Rio de Janeriu. Zpěvačka  Andrea Kapounková opět vzala dech stovkám diváků a závodníků národní hymnou České republiky a autorskou skladbou ,,Vítězím,, ,která se postupně stává hymnou nejen Taekwondistů,ale i ostatních sportovců.Po představení jednotlivých klubů,sponzorů a partnerů se rozeběhli základní kategorie nejnižších věkových kategorií.Nejatraktivnější kategorii volného boje seniorů černých pásů opět ovládl Slovinský šampion Denis Drapič.V prestižní kategorii 3. – 4.Danů  pro sebe vybojovali finalový zápas reprezentanti z Rakouska. Kategorie silového přerážení patřila rovněž mezinárodním instruktorům kdy 1.místo obsadil Elmar Kickingereder 6.Dan a stříbro vybojoval Jan Gavura 4.Dan z Mladé Boleslavy. Nejlepších výsledků opět dosáhli členové české národní reprezentace v juniorech i seniorech.Velkým překvapením byla mladší žákyně Rozárka Jílková ze říčanského oddílu , která ve všech svých kategoriích vybojovala zlato a následně i pohár.
7.ročník CBC navštívilo i mnoho osobností ze sportovního,ale veřejného života.Vzácnou návštěvou byl i na této akci člen Olympijského výboru Slovinska pan Vahid Drapič,Master Nenad Vrekič 7.Dan a Master Vladimír Machota 7.Dan. Poděkování za úspěch těchto závodů rozhodně patří organizačnímu výboru,realizačnímu týmu a rozhodčím.I přes profesionální práci organizátorů bychom takové úrovně nedosáhli bez vnější pomoci a tak díky patří Městu Říčany,Uhřiněveskému pivovaru,Restauraci pivovarská,autodopravě L.jirásek,Bohemia home a.s. S.Ivoševič,pekařství David Frydrych,hotel Pratol, hotel Oáza,Sportbar Riviéra J.Wunsch a další.